Podanie o przesłanie zaświadczenia, potwierdzającego dane zawarte w utraconej karcie pojazdu

Poniżej możesz pobrać gotowy wzór podania o przesłanie zaświadczenia, potwierdzającego dane zawarte w utraconej karcie pojazdu (zaświadczenie o karcie pojazdu) potrzebnego do zarejestrowanie pojazdu w przypadku gdy dotychczasowa karta pojazdu została zagubiona, skradziona bądź całkowicie zniszczona. O takie zaświadczenie można się starać w Urzędzie gdzie pojazd ostatnio był zarejestrowany.

Często zdarza się sytuacja taka że w przypadku utraty dokumentu potrzebnego do przerejestrowania swojego pojazdu, musimy przebyć cały kraj aby uzyskać odpowiednie zaświadczenie. Prostym i jedynym sposobem na ominięciem długiej i czasochłonej podróży, jest wystąpienie do Urzędu listownie. Wystarczy pobrać poniższy wzór podania, załączyć wniosek o wydanie zaświadczenia, dokumenty własności w oryginalne (np. umowy zakupu) oraz opłate skarbową w wysokości 17zł na odpowiednie konto (warto się wcześniej skontaktować i zapytać na jaki numer). Urząd powinnien nam gotowe zaświadczenie przesłać do 30 dni.

Pobierz podania o przesłanie zaświadczenia, potwierdzającego dane zawarte w utraconej karcie pojazdu (zaświadczenie o karcie pojazdu).
Z tym wzorem można wnioskować o przesłanie:
- zaświadczenia o zagubionej/skradzionej karcie pojazdu do motocykla
- zaświadczenia o zagubionej/skradzionej karcie pojazdu do samochodu osobowego
- zaświadczenia o zagubionej/skradzionej karcie pojazdu do quada
- zaświadczenia o zagubionej/skradzionej karcie pojazdu do samochodu ciężarowego
- zaświadczenia o zagubionej/skradzionej karcie pojazdu do samochodu specjalnego

Reklama