Wniosek (podanie) o wydanie zaświadczenia potwierdzającego dane zawarte w utraconej karcie pojazdu (zaświadczenie o karcie pojazdu)


Poniżej możesz pobrać gotowy wzór wniosku o wydanie zaświadczenia potwierdzającego dane zawarte w utraconej karcie pojazdu (zaświadczenie o karcie pojazdu) potrzebnego do zarejestrowanie pojazdu w przypadku gdy dotychczasowa karta pojazdu została zagubiona, skradziona bądź całkowicie zniszczona. O takie zaświadczenie można się starać w Urzędzie gdzie pojazd ostatnio był zarejestrowany.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 11 grudnia 2017 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych. (Dz.U. 2017 poz. 2355 z późn. zm.)
  • § 11. 1. Organ rejestrujący, na wniosek właściciela pojazdu, wydaje zaświadczenie potwierdzające dane zawarte w utraconym dowodzie rejestracyjnym lub utraconej karcie pojazdu dla pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 5 do rozporządzenia, po złożeniu przez właściciela oświadczenia o ich utracie.

Uwaga! Od dnia 4 września 2022 r nie będzie obowiązku przedstawiania zaświadczenia o karcie pojazdum w przypadku gdy karta pojazdu zostanie utracona (zagubiona, skradziona lub całkowicie zniszczona).

Zamiast zaświadczenia, będziemy musieli przedstawić oświadczenie o utracie karty pojazdu - (pobierz druk)

Wzór - Wniosek (podanie) o wydanie zaświadczenia potwierdzającego dane zawarte w utraconej karcie pojazdu (zaświadczenie o karcie pojazdu)

Pobierz darmowy druk wzoru wniosku do uzupełnienia i wydrukowania w formatach pliku .pdf, .doc (word) oraz .jpg.

Pobierz wzór, druk lub formularz w formacie PDF - Wniosek o wydanie zaświadczenia o karcie pojazduPobierz wzór, druk lub formularz w formacie DOC - Wniosek o wydanie zaświadczenia o karcie pojazduPobierz wzór, druk lub formularz w formacie JPG - Wniosek o wydanie zaświadczenia o karcie pojazduFormularz internetowy online (uzupełnij i wydrukuj) - Wniosek o wydanie zaświadczenia o karcie pojazdu

Przydatne materiały:Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz


Nick:

Kod potwierdzający:
X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.