Jak wygląda postępowanie w sprawie nałożenia kary za brak zgłoszenia lub zgłoszenia po terminie nabycia pojazdu jego zbycia lub rejestracji pojazdu sprowadzonego po terminie.


Proces postępowania w sprawie nałożenia kary administracyjnej przez organ rejestrujący pojazdy za nieprzestrzegania przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym.


      Czytaj więcej 

Zagubiłeś tablice rejestracyjną i planujesz zamówić wtórnik na na popularnym serwisie internetowym? Zobacz co może Ci grozić za jazdę z nieoryginalnymi tablicami


Planujesz zamówić tablice rejestracyjną na popularnym serwisie ogłoszeniowym bo dotychczasowa została zagubiona lub chcesz trzecią tablice rejestracyjną na bagażnik rowerowy albo o zagranicznym wyróżniku? Zanim to złożysz zamówienie, zastanów się czy warto posiadać nieoryginalne tablice na pojeździe.


      Czytaj więcej 

Dostałem zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej za brak zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdy albo rejestracji pojazdu - co dalej?


Otrzymałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej za brak zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdy albo rejestracji pojazdu i nie wiesz co dalej? Wyjaśniamy.


      Czytaj więcej 

Jak napisać odwołanie od nałożonej kary za brak rejestracji lub brak zawiadomienia o zbyciu lub nabyciu pojazdu


W przypadku gdy nałożono na nas kare w wysokości od 200 do 1000 zł - nałożona w drodze decyzji administracyjnej, za brak zarejestrowania pojazdu w określonym terminie lub brak zgłoszenia zbycia (wyrejestrowania pojazdu) lub nabycia pojazdu mamy możliwości dowołania się od takiej kary do organu wyższej instancji.


      Czytaj więcej 

Jak zarejestrować pojazd (np. samochód, motocykl) bez zameldowania na adres zamieszkania


Wydział komunikacji odmówił nam ustnie rejestracje ponieważ nie jesteśmy zameldowani na ich terenie i odsyła nas do innego urzędu oddalonego kilkanaście kilometrów stąd? Nie pozwól na taką sytuacje.


      Czytaj więcej 

X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.