Jak napisać odwołanie od nałożonej kary za brak rejestracji lub brak zawiadomienia o zbyciu lub nabyciu pojazdu


W przypadku gdy nałożono na nas kare w wysokości od 200 do 1000 zł - nałożona w drodze decyzji administracyjnej, za brak zarejestrowania pojazdu w określonym terminie lub brak zgłoszenia zbycia (wyrejestrowania pojazdu) lub nabycia pojazdu mamy możliwości dowołania się od takiej kary do organu wyższej instancji.


      Czytaj więcej 

Ile dni mam na zapłacenie kary za brak zgłoszenia zawiadomienia o nabyciu lub zbyciu pojazdu lub zarejestrowanie pojazdu


W przypadku gdy otrzymaliśmy decyzję o nałożenie kary pieniężnej za brak zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu albo zarejestrowania pojazdu sprowadzonego z UE i zgadzamy się z jej treścią i wysokością, musimy dokonać płatności w określonym terminie.


      Czytaj więcej 

Dostałem zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej za brak zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdy albo rejestracji pojazdu - co dalej?


Otrzymałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej za brak zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdy albo rejestracji pojazdu i nie wiesz co dalej? Wyjaśniamy.


      Czytaj więcej 

Nie wszystkie tablice rejestracyjne będzie można zachować w procesie przerejestrowania pojazdu z innego powiatu


W dniu 31 stycznia 2022 r. wejdzie w życie szereg zmian w ustawie "Prawo o Ruchu Drogowym". Jedną z nich będzie możliwość zachowania dotychczasowych numerów rejestracyjnych pojazdu w przypadku zmiany powiatu.


      Czytaj więcej 

Od 31 stycznia 2022 r. będzie można zachować dotychczasowy numer rejestracyjny pojazdu oraz czasowo wycofać z ruchu samochód osobowy


Od 31 stycznia 2022 r. będzie można zachować dotychczasowy numer rejestracyjny pojazdu oraz czasowo wycofać z ruchu samochód osobowy. Możliwość zachowania, na wniosek właściciela, dotychczasowego numeru rejestracyjnego nabytego pojazdu oraz rozszerzenie katalogu pojazdów wycofanych czasowo z ruchu o samochody osobowe wprowadziła ustawa z 14 sierpnia 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw.


      Czytaj więcej 

Od 1 lipca 2021 wydłużony czas na rejestracje pojazdu lub zawiadomienie o zbyciu i nabyciu pojazdu


Z dniem dzisiejszym wszedł w życie nowy termin na rejestracje pojazdu sprowadzonego z państwa członkowskiego UE oraz zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego w kraju wynosi 60 dni.


      Czytaj więcej 

Czy certyfikat własności (Certificate of Title lub Certificate of Salvage) to dokumenty potwierdzające rejestracje pojazdu w USA?


Jeśli znaleźliśmy jakiś fajny pojazd w dobrej jak dla nas cenie w USA i myślimy o sprowadzeniu go do naszego kraju, kluczową sprawa staje się to, co będziemy potrzebowali do rejestracji takiego pojazdu.


      Czytaj więcej 

Selvage Certificate Title - Czy to koniec rejestracji pojazdów w Polsce na podstawie takiego dokumentu?


W naszym kraju, od pewnego czasu panuje moda na sprowadzenie pojazdów z USA i jest to bardzo uzasadnione, gdyż wartość takich pojazdów jest dużo mniejsza od pojazdów zakupionych w UE. Ale czy jest to do końca legalne? Główny Inspektorat Ochrony Środowiska ma inne zdanie.


      Czytaj więcej 

Od 04-12-2020 możemy wyrejestrować pojazd w przypadku sprzedaży za granicę


Ustawodawca wprowadził możliwość wyrejestrowania pojazdu przez jego zbywce!


      Czytaj więcej 

Najbardziej niezawodne marki samochodów


Dowiedz się, jakie są najbardziej niezawodne samochody używane. Poznaj, w jaki sposób oceniano ich niezawodność oraz dlaczego warto przed zakupem auta zobaczyć ranking marek samochodowych.


      Czytaj więcej 

Od 04-12-2020 nie musimy już wymieniać dowodu rejestracyjnego z uwagi na brak miejsca na przegląd techniczny


Nie musimy już wymieniać dowodu rejestracyjnego z uwagi na brak miejsca na kolejne wpisy przeglądu technicznego.


      Czytaj więcej 

X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.