Instrukcja jak złożyć deklaracje PCC-3 i opłacić podatek od zakupu pojazdu (samochodu, motocykla lub innego pojazdu) przez internet (online) krok po kroku


Szczegółowe wyjaśnienie i instrukcja jak złożyć deklaracje PCC-3 od zakupionego samochodu lub innego pojazdu na podstawie umowy kupna sprzedaży przez internet (online) bez konieczności złożenia wizyty w swoim urzędzie skarbowym.


      Czytaj więcej 

Jak wygląda postępowanie w sprawie nałożenia kary za brak zgłoszenia lub zgłoszenia po terminie nabycia pojazdu jego zbycia lub rejestracji pojazdu sprowadzonego po terminie.


Proces postępowania w sprawie nałożenia kary administracyjnej przez organ rejestrujący pojazdy za nieprzestrzegania przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym.


      Czytaj więcej 

Dostałem zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej za brak zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdy albo rejestracji pojazdu - co dalej?


Otrzymałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej za brak zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdy albo rejestracji pojazdu i nie wiesz co dalej? Wyjaśniamy.


      Czytaj więcej 

Jak napisać odwołanie od nałożonej kary za brak rejestracji lub brak zawiadomienia o zbyciu lub nabyciu pojazdu


W przypadku gdy nałożono na nas kare w wysokości od 200 do 1000 zł - nałożona w drodze decyzji administracyjnej, za brak zarejestrowania pojazdu w określonym terminie lub brak zgłoszenia zbycia (wyrejestrowania pojazdu) lub nabycia pojazdu mamy możliwości dowołania się od takiej kary do organu wyższej instancji.


      Czytaj więcej 

Sprowadzasz samochód lub motocykl z USA, Kanady lub innego kraju spoza UE? Będziesz miał 30 dni na jego rejestrację!


Sprowadziłeś samochód uszkodzony z USA? Od 1 stycznia 2024 roku będziesz miał 30 dni do zarejestrowania takiego pojazdu w kraju. W innym przypadku będzie groziła Ci kara 500 zł lub 1000 zł jeśli nie zrobisz tego w ciągu 180 dni.


      Czytaj więcej 

X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.