Jak zarejestrować pojazd (np. samochód osobowy, ciężarowy, motocykl lub motorower, przyczepę naczepę lub ciągnik rolniczy) przez internet. Jak wygląda procedura rejestracji i czy warto z tej opcji skorzystać


Wielu z was napewno zastanawia się czy jest możliwość zarejestrowania swojego pojazdu przez internet. Oczywiście jest taka możliwość ale czy jest ona lepszym rozwiązaniem niż zgłoszenie się do urzędu? Postaramy się wyjaśnić wszystkie kwestię.


      Czytaj więcej 

Jak zgłosić zbycie pojazdu, nabycie pojazdu lub zarejestrować pojazd przez internet jako firma (np. spółka, fundacja) lub osoba fizyczna


Prowadzisz przedsiębiorstwo - dzialalność gospodarczą, spółkę (np. z o.o., jawną, komandytowa, akcyjną), instytucje (np. fundacje, organizację społeczną) lub jesteś osobą fizyczną i chciałbyś dokonać zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdu albo zarejestrować pojazd jako firma przez internet z wykorzystaniem profilu zaufania lub podpisu kwalifikowanego? Tłumaczymy jak to zrobić.


      Czytaj więcej 

Ile dni mam na zapłacenie kary za brak zgłoszenia zawiadomienia o nabyciu lub zbyciu pojazdu lub zarejestrowanie pojazdu


W przypadku gdy otrzymaliśmy decyzję o nałożenie kary pieniężnej za brak zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu albo zarejestrowania pojazdu sprowadzonego z UE i zgadzamy się z jej treścią i wysokością, musimy dokonać płatności w określonym terminie.


      Czytaj więcej 

Dostałem zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej za brak zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdy albo rejestracji pojazdu - co dalej?


Otrzymałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej za brak zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdy albo rejestracji pojazdu i nie wiesz co dalej? Wyjaśniamy.


      Czytaj więcej 

Nie wszystkie tablice rejestracyjne będzie można zachować w procesie przerejestrowania pojazdu z innego powiatu


W dniu 31 stycznia 2022 r. wejdzie w życie szereg zmian w ustawie "Prawo o Ruchu Drogowym". Jedną z nich będzie możliwość zachowania dotychczasowych numerów rejestracyjnych pojazdu w przypadku zmiany powiatu.


      Czytaj więcej 

X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.