Od 31 stycznia 2022 r. będzie można zachować dotychczasowy numer rejestracyjny pojazdu oraz czasowo wycofać z ruchu samochód osobowy


Od 31 stycznia 2022 r. będzie można zachować dotychczasowy numer rejestracyjny pojazdu oraz czasowo wycofać z ruchu samochód osobowy. Możliwość zachowania, na wniosek właściciela, dotychczasowego numeru rejestracyjnego nabytego pojazdu oraz rozszerzenie katalogu pojazdów wycofanych czasowo z ruchu o samochody osobowe wprowadziła ustawa z 14 sierpnia 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw.


      Czytaj więcej 

Od 1 lipca 2021 wydłużony czas na rejestracje pojazdu lub zawiadomienie o zbyciu i nabyciu pojazdu


Z dniem dzisiejszym wszedł w życie nowy termin na rejestracje pojazdu sprowadzonego z państwa członkowskiego UE oraz zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego w kraju wynosi 60 dni.


      Czytaj więcej 

Czy certyfikat własności (Certificate of Title lub Certificate of Salvage) to dokumenty potwierdzające rejestracje pojazdu w USA?


Jeśli znaleźliśmy jakiś fajny pojazd w dobrej jak dla nas cenie w USA i myślimy o sprowadzeniu go do naszego kraju, kluczową sprawa staje się to, co będziemy potrzebowali do rejestracji takiego pojazdu.


      Czytaj więcej 

Selvage Certificate Title - Czy to koniec rejestracji pojazdów w Polsce na podstawie takiego dokumentu?


W naszym kraju, od pewnego czasu panuje moda na sprowadzenie pojazdów z USA i jest to bardzo uzasadnione, gdyż wartość takich pojazdów jest dużo mniejsza od pojazdów zakupionych w UE. Ale czy jest to do końca legalne? Główny Inspektorat Ochrony Środowiska ma inne zdanie.


      Czytaj więcej 

Od 04-12-2020 możemy wyrejestrować pojazd w przypadku sprzedaży za granicę


Ustawodawca wprowadził możliwość wyrejestrowania pojazdu przez jego zbywce!


      Czytaj więcej 

X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.