Jak zgłosić zbycie pojazdu, nabycie pojazdu lub zarejestrować pojazd przez internet jako firma (np. spółka, fundacja) lub osoba fizyczna


Prowadzisz przedsiębiorstwo - dzialalność gospodarczą, spółkę (np. z o.o., jawną, komandytowa, akcyjną), instytucje (np. fundacje, organizację społeczną) lub jesteś osobą fizyczną i chciałbyś dokonać zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdu albo zarejestrować pojazd jako firma przez internet z wykorzystaniem profilu zaufania lub podpisu kwalifikowanego? Tłumaczymy jak to zrobić.


      Czytaj więcej 


Ile dni mam na zapłacenie kary za brak zgłoszenia zawiadomienia o nabyciu lub zbyciu pojazdu lub zarejestrowanie pojazdu


W przypadku gdy otrzymaliśmy decyzję o nałożenie kary pieniężnej za brak zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu albo zarejestrowania pojazdu sprowadzonego z UE i zgadzamy się z jej treścią i wysokością, musimy dokonać płatności w określonym terminie.


      Czytaj więcej 


Nie wszystkie tablice rejestracyjne będzie można zachować w procesie przerejestrowania pojazdu z innego powiatu


W dniu 31 stycznia 2022 r. wejdzie w życie szereg zmian w ustawie "Prawo o Ruchu Drogowym". Jedną z nich będzie możliwość zachowania dotychczasowych numerów rejestracyjnych pojazdu w przypadku zmiany powiatu.


      Czytaj więcej 


Od 31 stycznia 2022 r. będzie można zachować dotychczasowy numer rejestracyjny pojazdu oraz czasowo wycofać z ruchu samochód osobowy


Od 31 stycznia 2022 r. będzie można zachować dotychczasowy numer rejestracyjny pojazdu oraz czasowo wycofać z ruchu samochód osobowy. Możliwość zachowania, na wniosek właściciela, dotychczasowego numeru rejestracyjnego nabytego pojazdu oraz rozszerzenie katalogu pojazdów wycofanych czasowo z ruchu o samochody osobowe wprowadziła ustawa z 14 sierpnia 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw.


      Czytaj więcej 


Od 1 lipca 2021 wydłużony czas na rejestracje pojazdu lub zawiadomienie o zbyciu i nabyciu pojazdu


Z dniem dzisiejszym wszedł w życie nowy termin na rejestracje pojazdu sprowadzonego z państwa członkowskiego UE oraz zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego w kraju wynosi 60 dni.


      Czytaj więcej 

X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.