Data dodania: 15-10-2021 r.

Dostałem zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej za brak zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdy albo rejestracji pojazdu - co dalej?


Otrzymałeś zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej za brak zgłoszenia zbycia lub nabycia pojazdy albo rejestracji pojazdu i nie wiesz co dalej? Wyjaśniamy.
W przypadku gdy naruszyłeś obowiązek wynikający z przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie zawiadomienia o nabyciu lub nabyciu pojazdu albo nie zarejestrowałeś pojazdu sprowadzonego z kraju członkowskiego UE i nie dokonałeś tych czynności w odpowiednim terminie, organ administracyjny pod który podlegasz, z urzędu zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.
Zawiadomienie zostanie dostarczone pocztą lub też zostanie wystawione w momencie wizyty w urzędzie gdzie załatwiasz sprawę ze swoim pojazdem.

Co dalej? Po otrzymaniu zawiadomienia należy jak najszybciej złoży wyjaśnienia dotyczące sprawy. Co powinno ono zawierać?

W odpowiedzi na otrzymane zawiadomienie o wszczęciu postępowania wskazujemy:
  • Przyczyny zaniedbania.
  • Materiały dowodowe które potwierdzą złamanie przepisów (np. zaświadczenie lekarskie, zdjęcia uszkodzonego pojazdu i oczekiwanie na naprawę pojazdu).
  • "Czynny żal" - wskazać że to jest nasze pierwsze naruszenie, że już będziemy przestrzegać przepisów prawa.

Pismo wysłać na adresy urzędu z którego otrzymaliśmy zawiadomienie.

Następnie będziemy musieli czekać na decyzje o tym czy zostanie na nas nałożona kara i w jakiej wysokości lub decyzja o umorzeniu postępowania.

W przypadku negatywnej odpowiedzi, piszemy odwołanie zgodnie z poniższa instrukcją: jak napisać odwołanie od nałożonej kary za brak rejestracji lub brak zawiadomienia o z...

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.