Data dodania: 05-12-2020 r.

Od 04-12-2020 nie musimy już wymieniać dowodu rejestracyjnego z uwagi na brak miejsca na przegląd techniczny


Nie muusimy już wymieniać dowodu rejestracyjnego z uwagi na brak miejsca na kolejne wpisy przeglądu technicznego.

Zgodnie z nowelizacją ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 poz. 1517), od dnia 04-12-2020 wszystko będzie zależało od Ciebie, czy chcesz wymieniać dowód rejestracyjny.

Treść ustawy:

5. Organ rejestrujący wydaje nowy dowód rejestracyjny również w przypadku wniosku właściciela pojazdu albo podmiotu, o którym mowa w art. 73 ust. 2 i 5:
1) o wydanie tablic (tablicy) rejestracyjnych albo ich wtórników z nowym numerem rejestracyjnym dla pojazdu;
2) jeżeli w dotychczasowym dowodzie rejestracyjnym brakuje miejsca na dokonanie adnotacji, o której mowa w art. 75 ust. 1;
3) gdy właściciel pojazdu albo podmiot, o którym mowa w art. 73 ust. 2 i 5, wyrazili wolę wymiany dowodu rejestracyjnego, jeżeli diagnosta wypełnił wszystkie rubryki w dowodzie rejestracyjnym przeznaczone do wpisania terminu następnego badania technicznego pojazdu.

Koszt nowego dowodu rejestracyjnego to kwota w wysokości 54,50 zł, natomiast jeśli chcielibyśmy otrzymać pozwolenie czasowe, na czas wydania nowego dowodu rejestracyjnego to zapłacimy 73,50 zł.

Dlaczego warto wymienić dowód rejestracyjny? Bo możemy mieć problemy, jeśli będziemy chcieli wyjechać pojazdem za granice (na wakacje czy w sprawach służbowych), w którym nie ma już informacji o aktualnym przeglądzie technicznym (zaświadczenie w niektórych krajach nie jest respektowane) - unikniemy niepotrzebnych problemów.


Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz


Nick:

Kod potwierdzający:
X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.