Data dodania: 06-04-2022 r.

Dlaczego w pojazdach sprowadzonych z USA lub Kanady data pierwszej rejestracji widnieje data 1 stycznia?


Zarejestrowałeś pojazd sprowadzony ze stanów a w dowodzie rejestracyjnym w pozycji "B" widnieje data 1 stycznia i nie wiesz dlaczego? Postaramy rozwiać Twoje wszystkie wątpliwości.
W przypadku samochodu lub motocykla sprowadzonego z USA (Stanów Zjednoczonych Ameryki) lub Kanady w dokumencie na podstawie którym można dokonać rejestracji pojazdu czyli dowodzie rejestracyjnym lub tytule własności czyli Certyfikat of Title lub Certyfikat of Salvage (zobacz wzory dowodów z USA) nie ma informacji o dacie pierwszej rejestracji pojazdu. W tych dokumentach zawarty jest jedynie rok modelowy pojazdu, który nie zawsze jest taki sam jak rok produkcji (sprawdz rok produkcji pojazdu). Natomiast w dowodzie rejestracyjnym pojazdu zarejestrowanego w naszym kraju, pod pozycją "B" wpisywana jest data pierwszej rejestracji pojazdu.
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach:
  • 2) w rubryce przy kodzie B – wpisuje się datę pierwszej rejestracji pojazdu; w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy i rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy jest to dzień pierwszej rejestracji pojazdu za granicą; jeżeli w dokumentach załączonych do wniosku o rejestrację pojazdu brak jest informacji o dacie pierwszej rejestracji pojazdu, to w tej rubryce wpisuje się datę 1 stycznia roku produkcji pojazdu;
W związku z powyższym, jeżeli w dokumentach przedłożonych do rejestracji pojazdu nie ma informacji o dacie pierwszej rejestracji samochodu lub motocykla, w rubryce przy kodzie "B" wpisywana jest data 1 stycznia roku produkcji pojazdu.
Wydział komunikacji może wpisać date pierwszej rejestracji pojazdu jeżeli przedstawimy dokument z którego wynika kiedy pojazd został pierwszy raz dopuszczony do ruchu.

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz


Nick:

Kod potwierdzający:
X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.