Data dodania: 26-07-2022 r.

Zagubiłeś tablice rejestracyjną i planujesz zamówić wtórnik na popularnym serwisie internetowym? Zobacz co może Ci grozić za jazdę z nieoryginalnymi tablicami


Planujesz zamówić tablice rejestracyjną na popularnym serwisie ogłoszeniowym bo dotychczasowa została zagubiona lub chcesz trzecią tablice rejestracyjną na bagażnik rowerowy albo o zagranicznym wyróżniku? Zanim złożysz zamówienie, zastanów się czy warto posiadać nieoryginalne tablice na pojeździe który będzie uczestniczył w ruchu drogowym.
Na popularnych serwisach sprzedażowych (ogłoszeniowych) mamy możliwość zamówienia tablicy rejestracyjnej kolekcjonerskiej z podanym przez nas wyróżnikiem, numerem lub nazwą. Procedura jest bardzo prosta i dość tania. Z przesyłką zapłacimy ok. 50 zł.
(przykładowe ogłoszenia)
Musisz pamiętać że tablica rejestracyjna używana na pojeździe musi być wydana wydana przez organ rejestrujący i odpowiednio zalegalizowana. Każda inna tablica rejestracyjna np. kolekcjonerska nie może być zakładana na pojazd który uczestniczy w ruchu drogowym.
`

Co grozi za jazdę pojazdem z nieoryginalną tablicą rejestracyjną?

Jazda pojazdem z nieoryginalnymi tablicami rejestracyjnym grozi mandatem karnym i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, a w przypadku przedłożenia takich tablic rejestracyjnych w wydziale komunikacji grozi właścicielowi pojazdu skierowaniem sprawy na Policje. Już wkrótce wykroczenie to przekształci się w sprawę karną.
Na podstawie kodeksu karnego podrabianie tablic rejestracyjnych będzie wykroczeniem karnym. Zgodnie z art. 306c. ustawy - Kodek karny:
  • § 1. Kto dokonuje zaboru tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego, umożliwiającej dopuszczenie tego pojazdu do ruchu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, albo w celu użycia za autentyczną tablicę rejestracyjną pojazdu mechanicznego podrabia lub przerabia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  • § 2. Tej samej karze podlega, kto używa tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono, albo używa jako autentycznej podrobionej lub przerobionej tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego.
Przypominamy że koszt wydania oryginalnego wtórnika tablicy rejestracyjnej oraz tablicy bagażnikowej wynosi 53 zł.

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz


Nick:

Kod potwierdzający:
X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.