Czy można zgłosić nabycie pojazdu sprowadzonego z zagranicy nie zarejestrowanego w kraju bez konieczności rejestracji?

Sprowadziłeś pojazd z zagranicy ale nie jesteś w stanie zarejestrować go w określonym terminie od daty jego sprowadzenia gdyż prowadzisz handel pojazdami i pojazd jest towarem handlowym lub samochód, motocykl jest uszkodzony i zastanawiasz się czy możesz zgłosić tylko nabycie pojazdu?
W przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy mamy obowiązek zarejestrowania go w określonym terminie który podlega karze pieniężnej w przypadku jego przekroczenia.
Zgłoszenie nabycia pojazdu możemy dokonać tylko w przypadku pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z powyższym nie możemy dokonać samego zgłoszenia nabycia tego pojazdu.
Zgodnie z art. 78 ust. 2 ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2021 r. poz 450 z późn. zm) właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
  • 1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.