Wniosek o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego - Góra (Starostwo Powiatowe w Górze)


Jesteś właścicielem zarejestrowanego w kraju samochodu osobowego i chcesz złożyć odpowiedni wniosek o wymianę dowodu rejestracyjnego na nowy z różnych powodów? Poniżej znajduję się druk wniosku o wydanie nowego blankietu dowodu rejestracyjnego wraz z szczegółowym informacjami.
Przygotowany przez naszą stronę wzór wniosku możesz wykorzystać w urzędzie (Wydziale Komunikacji lub Wydziale Ewidencji Pojazdów) - Starostwo Powiatowe w Górze dla miejscowości znajdującej się w Gminie Góra lub miejscowości Góra.

W jakich przypadkach należy złożyć wniosek o wymianę dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego?

Wniosek o wymianę dowodu rejestracyjnego na nowy druk składamy w następujących przypadkach:
 • Z powodu braku miejsc na kolejne badanie techniczne pojazdu (wymiana dowodu w takim przypadku jest nie obowiązkowa, chyba że samochodem osobowy będziemy poruszać się za granicą),
 • Z powodu zmiany nazwiska (wymiana dowodu rejestracyjnego jest obowiązkowa w terminie 30 dni),
 • Z powodu zmiany adresu zamieszkania (zameldowania) w obrębie tego samego powiatu (wymiana dowodu rejestracyjnego jest obowiązkowa w terminie 30 dni). W przypadku zmiany adresu na adres w innym powiecie lub województwie należy złożyć wniosek o przerejestrowanie pojazdu (pobierz druk wniosku o rejestrację),
 • Z powodu zmiany danych technicznych zawartych w dowodzie rejestracyjnych (wymiana dowodu rejestracyjnego jest obowiązkowa w terminie 30 dni).
 • Zmiana rodzaju pojazdu (np. z samochodu ciężarowego na osobowy, ciężarowego na specjalny),
 • Zmiana silnika na mocniejszy,
 • Zwiększenie DMC (dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu - F2),
 • Błędnych danych technicznych zawartych w dowodzie rejestracyjnym.

Kto może złożyć wniosek o wymianę dowodu rejestracyjnego na nowy od samochodu osobowego?

Wniosek o wymianę dowodu rejestracyjnego składa właściciel samochodu osobowego w odpowiednim urzędzie. W przypadku gdy w dowodzie rejestracyjnym jest współwłaściciel lub występuje współwłasność, wniosek może złożyć każdy z właścicieli oświadczając że działa za zgodą większości współwłaścicieli pojazdu w sprawie wymiany dowodu rejestracyjnego. Wniosek może złożyć również pełnomocnik właściciela lub właścicieli posiadając pisemne upoważnienie do wymiany dowodu rejestracyjnego (tutaj znajduje się przykładowy wzór upoważnienia).

Gdzie należy złożyć wniosek o wymianę dowodu rejestracyjnego na nowy od samochodu osobowego?

Wniosek o wymianę dowodu rejestracyjnego składamy w urzędzie (Wydziale Komunikacji lub Wydziale Ewidencji Pojazdów) gdzie dowód został wydany. Jeżeli mieszkamy lub prowadzimy firmę posiadającą osobowość prawną z siedzibą na terenie Gminy Góra lub w miejscowości Góra to wniosek składamy w Starostwo Powiatowe w Górze.

Ile mam czasu na wymianę dowodu rejestracyjnego od samochodu osobowego?

W przypadku zmiany danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym naszego pojazdu mamy 30 dni na złożenia wniosku o wymianę dowodu rejestracyjnego w urzędzie. Warto pamiętać że nie musimy już wymieniać dowód rejestracyjny z powodu braku miejsc na przeglądy techniczne. Należy jednak złożyć w takim przypadku wniosek o wymianę jeżeli pojazdem wyjedziemy za granicę.

Ile kosztuje wymiana dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego w Wydziale Komunikacji - Starostwo Powiatowe w Górze?

 • 54,50 zł - cena wydania nowego dowodu rejestracyjnego,
 • 73,50 zł - cena wydania nowego dowodu rejestracyjnego wraz z pozwoleniem czasowy wydanym na czas oczekiwania na nowy dowód rejestracyjny (jeśli właściciel wnosi o jego wydanie),

Czy wniosek o wymianę dowodu rejestracyjnego na nowy mogę złożyć przez internet?

Niestety na ten moment nie ma takiej możliwości. Wniosek należy złożyć w placówce urzędu.

Czy nowy dowód rejestracyjny mogę otrzymać pocztą?

Tak, jest taka możliwość. Więcej informacji na ten temat zobaczysz w tym miejscu - zobacz jak otrzymać nowy dowód rejestracyjny pocztą..

Jakie dokumenty są wymagane do wymiany dowodu rejestracyjnego od samochodu osobowego w Wydziale Komunikacji - Starostwo Powiatowe w Górze?

 • Wniosek o wymianę dowodu rejestracyjnego (poniżej do pobrania),
 • Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu (w przypadku braku miejsc na kolejne badania techniczne pojazdu),
 • Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym oraz opis zmian dokonanych w pojeździe (w przypadku zmiany rodzaju pojazdu lub zmiany danych technicznych pojazdu),
 • Oświadczenie producenta pojazdu potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi dotyczącymi mas i nacisków osi, wynikających ze zmiany właściwych warunków technicznych określonych w ustawie,
 • Nowy dowód osobisty lub akt małżeństwa do wglądu (w przypadku zmiany nazwiska),
 • Faktura lub rachunek albo oświadczenie o dokonanych zmianach konstrukcyjnych powodujące zmienę rodzaju pojazdu (w przypadku zmiany rodzaju pojazdu),
 • Opłata rejestracyjna za wydanie nowego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego,
 • Upoważnienie (pełnomocnictwo) jeśli właściciel lub właściciele nie składają wniosku osobiście.

Jak długo będziemy czekać na nowy dowód rejestarcyjny od samochodu osobowego w Wydziale Komunikacji - Starostwo Powiatowe w Górze?

Nowy dowód rejestracyjny powinien być gotowy do odbioru w ciągu 10-14 dni, jednak nie dłużej niż 30 dni od daty złożenia wniosku o wymianę dowodu rejestracyjnego.

Gdzie mogę sprawdzić czy dowód rejestracyjny od samochodu osobowego jest gotowy do odbioru w Wydziale Komunikacji - Starostwo Powiatowe w Górze?

Status dowodu rejestracyjnego możemy sprawdzić pod tym adresem - sprawdź czy dowód rejestracyjny jest gotowy do odbioru.

Dane urzędu (Wydziału komunikacji)

 • Nazwa urzędu: Starostwo Powiatowe w Górze
 • Adres oddziału: Mickiewicza 1, 56-200 Góra (zobacz jak dojechać do urzędu)
 • Powiat: Powiat górowski
 • Gmina: Góra
 • Zakres terytorialny (miasta, gminy): Góra, Wąsosz, Jemielno, Niechlów

Dane kontaktowe urzędu


Wzór wniosku o wymianę dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego dla miasta Góra (Starostwo Powiatowe w Górze)

Pobierz darmowy druk wzoru wniosku o wymiane dowodu rejestracyjnego do uzupełnienia i wydrukowania w formatach pliku .pdf, .doc (word) oraz .jpg.

Pobierz wzór, druk lub formularz w formacie PDF - Wniosek o wymiane dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego Góra Pobierz wzór, druk lub formularz w formacie PDF - Wniosek o wymiane dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego Góra Pobierz wzór, druk lub formularz w formacie PDF - Wniosek o wymiane dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego Góra Pobierz wzór, druk lub formularz w formacie PDF - Wniosek o wymiane dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego Góra

Szczegółowe informacje odnośnie powodów wymiany dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego zarejestrowanego w kraju:

X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.