Czy przyczepy lub naczepy mogą posiadać indywidualne tablice rejestracyjne?


Jesteś właścicielem przyczepę lub naczepy samochodowej i zastanawiasz się czy taki pojazd może posiadać indywidualne oznaczenie tablice rejestracyjnych? Niestety przyczepy lub naczepy nie mogą posiadać takich tablic rejestracyjnych.
Zgodnie z §26 ustawy - Rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych (Dz. U. z 2017 r. poz 2355 z późn. zm) do oznaczania pojazdów stosuje się następujące wzory tablic rejestracyjnych:
  • 2) indywidualne – do oznaczania pojazdów samochodowych;
Zgodnie z art. 2 pkt. 63 ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2021 r. poz 450 z późn. zm)
  • 33) pojazd samochodowy – pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;
Ponieważ przyczepa lub naczepa nie jest wyposażona w silnik, pojazdy te nie spełniają definicji pojazdu samochodowego dla którego można wydać tablice indywidualne.

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz


Nick:

Kod potwierdzający:
X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.