Data dodania: 22-08-2018 r.

Tablice rejestracyjne o mniejszym rozmiarze


Z dniem 1 stycznia br. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych. Nowy akt ma na celu znaczne uproszczenie procedury rejestracji i wyrejestrowania pojazdów m.in. poprzez zmniejszenie ilości wymaganych dokumentów.

Tablice rejestracyjne samochodowe zmniejszone:
Przepisy przewidują również nowy rodzaj tablic rejestracyjnych samochodowych jednorzędowych, zmniejszonych, do oznaczania pojazdów wyprodukowanych w innym państwie niż państwo członkowskie UE, np. w Stanach Zjednoczonych lub Japonii. Pojazdy te posiadają mniejsze wymiary w miejscach, gdzie umieszcza się tablice rejestracyjne. W związku z tym przewidziano nowy wzór takich tablic. Właściciel pojazdu wnioskujący o takie zmniejszone tablice będzie składał w tym zakresie stosowne oświadczenie. Przepisy dotyczące zmniejszonych tablic wejdą w życie 1 lipca br.


Wzór oświadczenia: Link

Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 11.12.2017 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych (Dz. U. poz. 2355)

żródło: Gofin.pl

zdjęcie/autor: youngtimerwarsaw/Instagram

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz


Nick:

Kod potwierdzający:
X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.