Oświadczenie o utracie dowodu rejestracyjnego pojazdu (zagubieniu, kradzieży lub zniszczeniu) - Gródek nad Dunajcem (Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu)


W przypadku gdy dowód rejestracyjny od naszego pojazdu zostanie utracony (np. zagubiony, skradziony lub całkowicie zniszczony) konieczne będzie przedłożenie w Wydziale Komunikacji - Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu stosownego oświadczenia o utracie dokumentu potwierdzającego rejestracje przedmiotowego pojazdu.
Warto pamiętać, że w przypadku gdy będziemy rejestrować (przerejestrowywać) pojazd zarejestrowany już w kraju ale w innym urzędzie (starostwie) niż ten do którego my należymy, to do dnia 4 września 2022 r. wymagane będzie w urzędzie dodatkowo "zaświadczenie potwierdzające dane zawarte w utraconym dowodzie rejestracyjnym" pobrane z organu dotychczasowej rejestracji. Bez wskazanego zaświadczenia nie dokonamy rejestracji pojazdu na nowego właściciela.
Oświadczenie o utracie dowodu rejestracyjnego uzupełniamy w przypadku następujących, zarejestrowanych w kraju i dopuszczonych do ruchu pojazdów:
 • samochód osobowy, samochód ciężarowy lub samochód specjalny,
 • ciągnik samochodowy (siodłowy),
 • autobus,
 • naczepę samochodową,
 • przyczepę ciężarową, rolniczą lub specjalna (np. kempingowa, rąbak)
 • ciągnik rolniczy,
 • motocykl lub motorower (skuter),
 • czterokołowce czyli pojazd samochodowy inny (np. quad, microcar)
Oświadczenie to składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 233 kodeksu karnego). Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.”. Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
Oświadczenie o utraconym dowodzie rejestracyjnym pojazdu uzupełnia i podpisuje właściciel pojazdu lub jego wspówłaściciel.

Dane urzędu (Wydziału komunikacji)

 • Nazwa urzędu: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
 • Adres oddziału: Jagiellońska 33, 33-300 Nowy Sącz (zobacz jak dojechać do urzędu)
 • Powiat: Powiat nowosądecki
 • Gmina: Gródek nad Dunajcem
 • Zakres terytorialny (miasta, gminy): Grybów, Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna-Zdrój, Stary Sącz, Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Grybów, Kamionka Wielka, Korzenna, Łabowa, Łącko, Łososina Dolna, Nawojowa, Podegrodzie, Rytro

Dane kontaktowe urzędu


Wzór oświadczenia o utracie dowodu rejestracyjnego pojazdu - Gródek nad Dunajcem

Pobierz darmowy druk wzoru oświadczenia do uzupełnienia i wydrukowania w formatach pliku .pdf, .doc (word) oraz .jpg

Pobierz wzór, druk lub formularz w formacie PDF - wzór oświadczenia o utracie dowodu rejestracyjnego pojazdu - Gródek nad Dunajcem Pobierz wzór, druk lub formularz w formacie PDF - wzór oświadczenia o utracie dowodu rejestracyjnego pojazdu - Gródek nad Dunajcem Pobierz wzór, druk lub formularz w formacie PDF - wzór oświadczenia o utracie dowodu rejestracyjnego pojazdu - Gródek nad Dunajcem Pobierz wzór, druk lub formularz w formacie PDF - wzór oświadczenia o utracie dowodu rejestracyjnego pojazdu - Gródek nad Dunajcem

X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.